17 Ağustos 2010 Salı

"Cailloue (kayyu)" Butik Pasta (2)


Uzun yaz tatilinin arkasından güzel bir pasta ile yeniden karşınızdayım. Aslında arada bir kurabiye siparişim daha olmuştu fakat fotoğraf makinamın bozulması sebebiyle henüz ekleyemedim. Artık bu pastada da olduğu gibi cep telefonumla çektiğim şekliyle yerleştirmek durumunda kalıcam. Bu işte en önemli unsurlardan birisi resim konusu bunuda anlamış oldum bu sayede :)

Gelelim pastamıza ; 2.Caillou pastamızı Uğur Fono Kolejinde öğrencilik yapan minik delikanlı Kayra için hazırladım. Siparişi veren Ebru hanım bizi nette pasta araştırması yaptığı sırasında bulmuş. Benim için çok güzel bir duyguydu yine bir 2.lik daha yaşamış oldum Ebru hanımın nette beni bulması ile.

İçeriğini tercih üzerine ; çikolatalı kek, çikolatalı krema , çikolata parçaları birde antep fıstığı ile tatlandırdım. Pastanın nasıl olacağını zihnimde , henüz telefonda Ebru hanımla konuşurken şekillendirmiştim. Bu sebeple benim için rahat bir çalışma oldu. Malum ramazan ayında olmamızın verdiği zorlukları , sıcağın ters etkilerini saymazsak tabii :) Şeker hamurunun en büyük düşmanı sıcak. Benden daha çok terledi diyebilirim. Korkularım çoktu ama üstesinden gelmeyi başardım birde üstüne güzel geri dönüşler alınca havalara uçtum sanki saatlerce ayakta çalışan, beli ağrıyan ben değildim. Bütün sıkıntılarım anında yok oluverdi. Telefonun diğer ucundaki sıcacık sesi , facebookta duvarıma göndermiş olduğu yazışmadaki memnuniyetini samimiyetle hissettiren Ebru hanıma buradan nekadar teşekkür etsem azdır!

Her özel gününüzde, güzel tatlarımızla sizlerin sevincine ortak olmayı diliyorum!
SEVGİLİ KAYRA; HAYAT SANA HEP TATLILIKLAR GETİRSİN, İYİKİ DOĞDUN!...

Hiç yorum yok:

kolay ulaşın